Н О В И Н И

 

У пресцентрі Укрінформу відбулася заключна пресконференція за результатами ІII Міжнародного проєкту-конкурсу "Тарас Шевченко єднає народи", під час якої було оголошено про встановлення нового Шевченківського рекорду України.

"У рамках Міжнародного проєкту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи» вийшов ще один цікавий проєкт. Галина Гілярівна Яблонська зацікавилася тим, скільки ж є вулиць, провулків, бульварів та площ імені Шевченка, а ми не знаємо, скільки ж їх є. Тоді вирішили їх поміряти. В творчій архітектурній майстерні "Донець" знайшовся розробник Анатолій...

Згадаймо добрим словом та подякуймо очільникам Національного шевченківського заповідника в м. Каневі п. Мар'яну ПІНЯКУ та Ігорю ЛІХОВОМУ, які багато років поспіль у останній день ІІІ заключного етапу проекту-конкурсу радо приймають нас на канівській землі, в місці сили українського народу.

Звітуємо про проведення IV Міжнародного проекту-конкурсу "Тарас Шевченко єднає народи" У 2019 році на конкурс подано 481 конкурсну роботу з 33 країн світу, переважно у номінації «Наживо» та «Відеоформат». Це 162 відеороботи, 111 творчих номерів наживо, 173 художні роботи та 47 літературних робіт.

19-20 квітня 2019 року в Національній академії керівних кадрів культури і Мистецтв України проведено XXV Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка, суміщений з ІІ Відбірковим всеукраїнським етапом проекту-конкурсу, та окремо - 11 травня 2019 року в Центральній бібліотеці імені Т.Г.Шевченка для дітей м.Києва - Всеукраїнський...

У країнах світу триває підготовка та проведення ІІ етапу проекту-конкурсу, приуроченого до 22 квітня - дня викупу Тараса Шевченка з кріпацтва (полягає в проведенні місцевих відбіркових конкурсів в Україні та країнах світу).

Коло учасників Круглого столу з питань проведення ІV Міжнародного проекту-конкурсу "Тарас Шевченко єднає народи" було, як ніколи, звужене. До участі було запрошено "робочих конячок" проекту, поодиноких представників журі, учасників, меценатів. Мета зустрічі - донесення до світового українства, потенційних учасників та меценатів важливої інформації...

Починаючи з березня місцеві оргкомітети проекту-конкурсу (МОК), створені на теренах інших країн та в областях України проводять флешмоби читання Шевченка на місцях, про що звітують Центральному оргкомітету фотографіями та оприлюднюють їх в медіа-просторі.