ПЕРЕМОЖЦІ ВІДЕОФОРМАТУ 2019

Тут оприлюдено дані про переможців Міжнародного відеоформату - 2019 (у разі колективної перемоги - оприлюднено як взірець найкращі за балами роботи)

(робота над сторінкою триває)

На Міжнародний етап у 2019 році надійшло 118 відеоробіт українською та іноземними мовами, з них 71 - з країн світу, та 21 робота з України іноземними мовами плюс 26 робіт українською мовою, які подолали Всеукраїнський відбір в підномінаціях: Читана поезія; Співана поезія; Театралізована поезія мовою оригіналу та іноземними мовами; Присвяти Шевченкові; Флешмоби

Серед 18 країн-учасниць відеоформату були: Австрія, Азербайджан, Бразилія, Вірменія, Греція, Грузія, Індія, Ізраїль (вперше), Італія, Йорданія, Канада, Молдова (вперше), Нідерланди (вперше), Норвегія, Республіка Башкортостан, Росія, США, Туреччина, Туркменістан (вперше).

Виступи проводилися 24-ма мовами: азербайджанська, англійська, бенгальська, болгарська, білоруська, вірменська, голандська, грецька, грузинська, есперанто, іврит, італійська, іспанська, німецька, казахська, китайська, польська, російська, татарська, турецька, туркменська, французька, японська та українська.


ГРАН-ПРІ (5):

1. ЕKA PPOJEKT, дор. (м. Флоренція, Італія) - «Бандуристе, орле сизий!», співана поезія, італійською у перекладі Джованни Броджі та Оксани Пахльовської. 

2. Юлія ЩЕРБАН, дор. (Канада, м. Торонто) - «Реве та стогне Дніпр широкий», художнє читання, відеопривітання, українською та англійською

3. Рожеріо МЕЛЛО (Бразилія-Україна, м. Тернопіль) - «Заповіт» та «Борітеся, поборете», художнє читання українською.

https://youtu.be/LX-KUk9Rt70


4. Вєста ЗЕЛЕНКОВА, 9 р. (с. Свято-Петрівське Києво-Святошинського району Київської області ) - хореографічна композиція до твору «Лілея», + художнє читання українською.


5. Сергій ФАЙФУРА, дор. (м. Київ) - «Розмова з другом», виконання авторського музичного твору про Шевченка, відеокліп.


Диплом лауреата ІІ СТУПЕНЯ в номінації В. «Відеоформат читаної та співаної поезії Тараса Шевченка» (14)


1. Антоніна БАНДРІВСЬКА, Sam ZHENG, 20 т 19 р . (США, Буффало) - «Заповіт», художнє читання, українською та китайською.


2. Дарина та Андрій МАКСИМОВИ, дор. (США, Новий Орлеан, штат Луїзіана) - «Доля», театралізована поезія, англійською.

3. Софія ХАУВІТТ, 14 р. (Австралія, Тасманія) - «Летить галка через балку», співана поезія, англійською, муз. Ірини Білик.

4. Ермінія ЗАМПАНО, Джованні ДЖАНФРАТЕ, дор. (м. Флоренція, Італія) - «Данте Аліг'єрі та Тарас Шевченко. Заслані Таланти», «Данте-Нове життя», ДІАЛОГ КУЛЬТУР; Ермінія Зампано - професор Флорентійського університету, історик та знавець творчості Данте, яка настільки захопилася Шевченком, що навіть взяла участь у перекладі його творів; та її чоловік Джованні Джанфрате, який є автором цього відеоролика.
«В житті та творчості 2-х Поетів є багато схожого: обидва залишилися сиротами у дитинстві, обидва були заслані і не могли повернутися на батьківщину, обидва стали батьками своїх літератур та літературних мов - італійської та української, обидва вважаються Пророками для своїх країн, обидва залишили для майбутніх поколінь своїх країн та світу високі духовні цінності, які є актуальними і сьогодні».


5. Софія КАНІЧУК, Владислава БОЦЯН, Артем МИКИТИШИН, Святослав РОМАНІВ, 14 р. (м. Тернопіль, Україна) - «Садок вишневий коло хати», художнє читання, мовами світу: українська, польська, німецька, англійська


6. Злата СЕРЕДЮК, 7 р. (м. Луцьк Волинська обл.) - «Реве та стогне Дніпр широкий», театралізована поезія, українською.


7. Софія ЦЬОХ, 9 р. (м. Тернопіль) - «Осія. Глава 14. Подражаніє «, художнє читання, українською.


8. Анастасія КОЗІНА, 12 р. (м. Тернопіль) - «Лілея», художнє читання, українською.


9. Христина ГЕЛА, дор. (м. Тернопіль) - «Не тополю високую», співана поезія, українською.

Диплом «МИСТЕЦЬКА НАДІЯ» (7):

1. Українська недільна школи «Кобзар» у м. Осло при ГО «Українська громада в Норвегії» - за відеороботи українською мовою: Марія МИРАН, 9 р. «Зацвіла в долині червона калина» , співана поезія, Микола ДЕРЕВ'ЯНЧЕНКО, 7 р. - Уривок з «Іван Підкова», читана поезія; Антон КУПИНА, 6 р - "Весна" з поеми "Гайдамаки", художнє читання, українською; Анна-Меланія МИКИТА - «Тополя», співана поезія; Софія ГРОМОВИК, 5 р. - «Садок вишневий коло хати», художнє читання; Ніколь ЧОРНОВІЛ-ЄРОХІНА, 5 р. - «Садок вишневий коло хати», художнє читання; Пауліна МАТАНЦЕВА, 6 р. - «Садок вишневий коло хати», співана поезія; Марко ПЕЛИП, 6 р. (м. Осло, Норвегія) - «Сонце заходить, гори чорніють», художнє читання; Марія МИКИТА, 5 р. (м. Осло, Норвегія) - «Село», художнє читання, українською.

2. Українська недільна школа «ДЖЕРЕЛЬЦЕ» (м. Лінц, Австрія), Українська суботня школа у Відні та Українська суботня школа «ЕРУДИТ» (м. Відень, Австрія): діти 5-11 р. «Зацвіла в долині», співана поезія, українською; Константин ГНАТЮК, Віктор НОВАК, 11 р. - «Мені однаково...», співана поезія, українською та німецькою та - діти 11 р., «Пам'яті Т.Шевченка присвячується», Шевченкове багатоголосся, урок про Т.Шевченка, «Зоре моя вечірняя», «Заповіт», «Мені 13-ти минало», «І мертвим, і живим», художнє читання, українською; діти 5-6 р. - «Садок вишневий», «Якби мені черевики», «Борітеся, поборете», художнє читання, українською; діти 9-10 р. - «Сонце заходить, гори чорніють...», співана поезія, українською; Андрій НІКІТІН, 11 р. - «Заповіт», художнє читання, німецькою.

3. МБУ ДО «Українська школа» м. Салават (Республіка Башкортостан) - Ульяна КУДУНОВА, 12 р. - «Зоре моя вечірняя»- художнє читання, українською; Ніка ЄГОРОВА, 14 р. - «Думка» - художнє читання, українською; Евеліна МУСІНА, 8 р. - «Муза» - художнє читання, українською; Еміль МУСІН, 12 р. - «Подражаніє» - художнє читання, українською; Каміла ІШМУРАТОВА, 8 р. - «Бенкет у Лисянці» (ур. з поеми «Гайдамаки» - художнє читання, українською; Ельнара АХМЕРОВА, 11 р. - «Село» - художнє читання, татарською; Аріана САЙФУТДІНОВА, 9 р. - «Дума» - художнє читання, російською.

4. Катерина ХАРЧИСТОВА, 9 р., учениця Української недільної школи при Асоціації «Українсько-Грецька Думка» (м. Атени, Греція) - ур. з поеми «Кавказ», художнє читання, українською.


5. Соломія ЛУКАНЮК, 7 р. (м. Тернопіль) - «Лілея», художнє читання, українською.


6. Іван ПАЛІЙ, 5 р. (м. Київ) - «Село», художнє читання, українською.


7. Емілія ГЛЯДЧИШИНА, 11 р. (м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область) - "Тарасові стовпи", анімаційне виконання авторського літературного твору про Шевченка, Мій Шевченко. Відеоформат, українською.



Диплом лауреата ІІІ СТУПЕНЯ в номінації В. «Відеоформат читаної та співаної поезії Тараса Шевченка»

1. Дєні БЕЗБОРОДОВ, 16 р. (м. Сєвєродонецьк, Донецька обл., Україна) - «Мій Тарас Шевченко», художнє читання, українською


2. Зразкова театральна студія «ТАНДЕМ» (кер. Галина Коротенко) , 15-19 р. (м. Кам'янець-Подільський) - «Великий льох», театралізована поезія, українською.


3. Учні 9-Б класу Кам'янець-Подільської ЗОШ №17 Хмельницької області, 14-15 р. (Хмельницька область, Україна) - «Шева форева» - уривки з творів Т.Г. Шевченка «Сон», «Кавказ», «І мертвим, і живим...», «Причинна», «І Архімед, і Галіллей» а також поезії І.Драча та Л.Костенко, художнє читання, українською.


4. Арчіл ГАБРУШИДЗЕ, Теодор ЦЕРНІ, Жібек КІРГІЗБЄВА, 20 р. (м. Тбілісі, Грузія) - «Думи мої», «Заповіт», та авторський твір «Тарас Шевченко» Георгія Леонідзе, художнє читання, українською, грузинською, грецькою.

5. Центр дитячої реабілітації «РЕСПУБЛІКА ПІЛІГРИМ», 8-50 р. (м. Маріуполь, Україна) - «Минають дні», художнє читання, Шевченкове багатоголосся, українською та англійською.


6. Суботня школа української мови і літератури при ГО «УКРАЇНСЬКА РОДИНА», 3 -15 р. (м. Анталія, Туреччина) - літературний проект за віршем «Садок вишневий коло хати», театралізована поезія, українською.


7. Василь МИТНИЧУК та Український драматиний театр «ГОМІН» (США, м. Чикаго) - «Назар Стодоля», театралізована поезія, вистава, українською.


8. Заур та Орхан НАБІЄВИ, 15 та 16 р. (м. Каховка, Херсонська область, Україна) - ур. з поеми «Наймичка», художнє читання, азербайджанською, в перекладі Расула Рзи.


9. Світлана САРКІСЯН, Дарина СУЩЕНКО, 19-20 р. (Вірменія-Україна, м. Київ) - «Минають дні минають ночі», художнє читання вірменською та українською.


10. Марія ФУКСМАН-ТИТЕЛЬ, дор. (м. Бат-Яма, Ізраїль) - Музично-літературна композиція «Сходження», художнє читання, іврит.


11. Анастасія ОРЛОВСЬКА, 23 р. (м. Амман, Йорданія) - «Сон», художнє читання, українською


12. Українська школа «ВЕСЕЛКА» (м. Форбург, Нідерланди) - «Шевченко», театралізована поезія, українською, англійською


13. Віктор НОГАС, Роксолана ДАНЬКІВ, Поліна ГРАБЕЦЬ, Анжеліка КУРТЯК, Вікторія ЮРЧАК, 9 р. (м. Тернопіль) - «Заповіт»; Шевченкове багатоголосся; художнє читання українською, грецькою, польською, японською, англійською.


14. Український драматичний театр "ЗАГРАВА" (Канада, м. Торонто) - "Великий Льох", театралізована поезія, мови: українська, англійська, французька, російська

Диплом лауреата І СТУПЕНЯ в номінації В. «Відеоформат читаної та співаної поезії Тараса Шевченка» (8):

1. Аандріта МАГАНАНД, 10 р. (м. Колката, Індія) - «Тарас Шевченко пише «Заповіт», театралізована поезія українською та бенгальською у перекладі Мрідули Гош.


2. ГО «Міжнародний український культурно-освітній центр ім. Т. Шевченка» (Грузія, м. Тбілісі): Джонатан ЕТЧЕВЕРІ, 16 р. - «Якби ви знали, паничі» , художнє читання, англійською та українською; Анніка КАЛУГІНА, 10 р. - «І виріс я на чужині», художнє читання, грузинською у перекладі Д. Гачечіладзе та українською; Віталій БРЕЖНЄВ, 21 р. - Поема «Гайдамаки» (уривок), художнє читання, грузинською та українською.


3. Гриць КУКА, 11 р. та Лідія БЛИЗНОВА, дор., Сімейний гурток по плеканню української культури і мови «ЗБІЖЖЯ» (м. Омськ) - «Тече вода в синє море» - співана поезія, народна пісня, українською.


4. Ангеліна КОГУТ, Анастасія БАЧИНСЬКА, Юлія КРИКАВСЬКА, 14 р. (м. Тернопіль) - «Сон», Шевченкове багатоголосся: художнє читання українською, польською, німецькою, англійською.


5. Український драматичний театр (реж.-пост. Іван Бернацький, Нью-Йорк, США) - інтродукція до вистави «Гайдамаки», театралізована поезія, українською.


6. Рахнівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, ДНЗ Дунаєвецької міської ради Хмельницької області (худ. кер. Маргарита Шевернога) - Флешмоб «МИ ЛЮБИМО ТЕБЕ, ТАРАСЕ», українською та відеороботи у виконанні учнів Рахнівської ЗОШ мовами світу.


7. Криворізький академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «АКАДЕМІЯ РУХУ» (м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область) - «І мертвим, і живим, і ненарожденним...» за мотивами поем Т.Шевченка «Катерина» і «Гайдамаки» (автор, сценограф, режисер - постановник - Засл. діяч мистецтв Олександр Бєльський).


8. Тарас ЖИРКО, дор. (м. Київ - Львів) - "Стрічечка для Катерини", театральна вистава за твором Василя Іванишина "Непрочитаний Шевченко", українською (реж.-пост. та головна роль - Т.Жирко)


Висловлюємо щиру подяку за внесок у розвиток Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи» таким організаціям:

ЗАКОРДОНОМ:

• Українська недільна школа «Кобзар» у м. Осло при ГО «Українська громада в Норвегії», директор - Юлія Хаугланд;
• Місцевий оргкомітет проекту-конкурсу у Грузії - Голова Ліна Татарашвілі та ГО «Міжнародний український культурно-освітній центр ім. Т. Шевченка» (Грузія, м. Тбілісі), кер. Ліна Татарашвілі;
• Українська недільна школа при товаристві «Українсько-Грецька Думка» (Греція, м. Атени), тв.керівник Вікторя Тимчишин;
• Суботня школа української мови і літератури при ГО «УКРАЇНСЬКА РОДИНА» (Туреччина, м. Анталія);
• Міжнародний український ліцей ім. Тараса Шевченка (м. Стамбул, Туреччина);
• Місцевий оргкомітет проекту-конкурсу в Австрії - Голова Катерина Бауер та • Українська недільна школа «ДЖЕРЕЛЬЦЕ» (м. Лінц, Австрія), директор Олександра Швець, • Українська суботня школа у Відні «ЕРУДИТ», директор Зоряна Столярчук, • Українська суботня школа у Відні, педагог - Мар'яна Лопушанська
• Союз Українок Америки, 21й відділ ім. Ліни Костенко, кер. Ольга Дейнеко;
• Українська Греко-католицька церква св. Йосипа Обручника, США
• Союз Українок Австралії, відділ "Мальви", штат Вікторія, кер. Наталя Пошивайло-Таулер
• Українська школа «ВЕСЕЛКА» (м. Форбург, Нідерланди), директор - Олександра Фарима;
• Українська хата в Йорданії (м. Амман, Йорданія), Голова - Ольга Завидняк;

В УКРАЇНІ:

• Підготовче відділення КНУ і мені Тараса Шевченка (м. Київ, Україна), тв. куратор - Ніна Келлє;
• ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», худ. кер. Наталія Лісняк, Тамара Подгурська
• Новгород-Сіверське медичне училище (Україна), худ. керівник - Олена Коленченко;
• Рахнівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів», ДНЗ Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, худ. керівник - Маргарита Шевернога
• Гутояцьковецький навчально-виховний комплекс «ЗШ І-ІІІ ступенів, ДНЗ» Дунаєвецької міської ради Хмельницької області;
• Сєвєродонецький міський Центр дитячої та юнацької творчості (Україна), худ. кер. Інна Жорнік;
• Центр соціальної реабілітації дітей «Республіка Пілігрим» (Україна, м. Маріуполь), директор - Тетяна Карпухіна;
• Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №114, творча студія «Іскорки», тв. Кер. Тетяна Прозорова;
• Тернопільська спеціалізована школа I-III ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов Тернопільської міської ради Тернопільської області
• Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 Тернопільської міської ради Тернопільської області
• Тернопільська Класична гімназія Тернопільської міської ради Тернопільської області
• Місцеві оргкомітети проекту-конкурсу в областях України Київській (Наталія Горносталь), Тернопільській (Ірина Сум) та Херсонській (Володимир Капелюшник)

Щиро дякуємо всім учасникам за подароване натхнення!