Задача № 3 - узгодження місця проведення ІІІ заключного етапу конкурсу

04.03.2019

Третій рік поспіль заключний ІІІ етап нашого Проекту відбуватиметься 22-23 травня 2019 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Щиро вдячні Університету за підтримку та сприяння!

З керівництвом Університету узгоджено перелік приміщень, які будуть надані для проведення конкурсної програми та роботи журі нашого проекту.

Основні заходи відбуватимуться в Червоному корпусі університету: Актовій залі та Мистецькому салоні для прослуховування програм номінації "Наживо"; виставка художньо-прикладних робіт відбудеться в галереї перед Актовою залою; засідання журі номінацій "Відеоформат", "Мій Шевченко. Літературний" та "Мій Шевченко. Художньо-прикладний" відбудуться у зручних аудиторіях університету.

Для нас, і оргкомітету, і учасників, - велика честь, що конкурсна програма заключного, Міжнародного, етапу нашого проекту відбудеться саме в стінах Київського університету. Адже це місце освячене перебуванням тут Тараса Шевченка.

У свій другий приїзд в Україну (1845-1847 рр.) Тарас Григорович працював співробітником Археографічної комісії, про що на одній з колон Червоного корпусу університету встановлено пам'ятний знак. У цей час Шевченко робить низку замальовок Києва, зокрема й Червоного корпусу Київського університету Св. Володимира.

Однією з мрій Тараса Шевченка було працювати у Київському університеті вчителем малювання, про що він подає заяву наприкінці 1846 року на ім'я попечителя Київського навчального округу. З лютого 1847р. Шевченко був зарахований викладачем малювання в Університеті Св. Володимира. Але через кілька тижнів після призначення його заарештували за участь у Кирило-Мефодіївському товаристві та за рукописний збірник поезій «Три літа» і дали один із найсуворіших вироків - десять років солдатської служби, із забороною писати та малювати...