ПЕРЕМОЖЦІ "НАЖИВО" та "МІЙ ШЕВЧЕНКО: ТЕАТРАЛІЗОВАНИЙ" - 2018

05.01.2019

У затишній Актовій залі Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевча 22 травня 2018 року відбувся ІІІ заключний етап ІІІ Міжнародного проекту-конкурсу "Тарас Шевченко єднає народи".

Після урочистого відкриття учасники у номінації НАЖИВО розподілилися між двома локаціями: актовими залами Інституту філології та Наукової бібліотеки ім. Максимовича КНУ імені тараса Шевченка, попри те продовжували творити Шевченківське свято разом і змагалися самі із собою.

Дякуємо шановним членам Журі, Університету та Доброчинникам, завдяки яким це свято духу стало можливим. Ну й, звісно, дякуємо нечисленному Центральному оргкомітетові, який подужав цю нелегку і вкрай відповідальну справу!!!

Не марна втома-семиденка -

натхненна, зболена, свята -

коли на службі у Шевченка

всяк над собою вироста.

СПИСОК ПЕРЕМОЖЦІВ у номінаціях "НАЖИВО" та "МИСТЕЦЬКЕ ВТІЛЕННЯ"

Оцінювання конкурсних виступів провадилося в межах підномінацій:

  • читана поезія Шевченка;
  • співана поезія Шевченка;
  • театралізована поезія Шевченка та авторські твори.


Гран-Прі «Наживо» (читана поезія Шевченка)

Петро Ніньовський, Євген Лісничий, Максим Сачик (студенти Київського національного інституту театру кіно і телебачення імені Карпенка Карого): композиція «Тиняючи на чужині» - українською.

Гран-Прі «Наживо» (співана поезія Шевченка)

Андрій Оленин (25р., соліст Тернопільської обласної філармонії): «Мені однаково...», українською (муз. Миколи Лисенка), концертмейстер (піаніно) - Віталій Бобровський.

Гран-Прі «Мій Шевченко. Мистецьке втілення» (театралізована поезія Шевченка та авт. твори):

Олена Редзій, Юлія Адамчук, Катерина Шарова, Ніна Овдійчук, Марина Заставенко, Анастасія Гедзира (м.Київ, студенти Київського національного університету культури і мистецтв, театральна студія «Гроно» (художній керівник - з.а. України Ольга Шлемко)): театральна замальовка «Тополя».

І місце (читана поезія):

1) Біруте Мар (дор., Литва): художнє читання творів Шевченка литовською: «Розрита могила» (переклад Vladas Braziunas), «У Вілні, городі преславнім...» (переклад Vitautas Bloze), «Ой пішла я у яр за водою...» (переклад Vitautas Bloze); діалог культур (ДК): Соломея Неріс «Борцям за свободу»;

2) Мартинюк Віталій (дор., Бориспільський р-н, Київська область): «Ой, чого ти почорніло, зеленеє поле», «Не так тії вороги, як добрії люди...», «У цієї Катерини» - українською;

3) Захра Махмуді Дехчешмех (Іран; студентка Інституту біології та медицини КНУ імені Тараса Шевченка і Кафедри української та російської мов як іноземних Інституту філології КНУ імені Шевченка): «Заповіт» - перською;

4) Перепеча Ангеліна (18 р., студентка Київського Міжнародного університету) уривок із поеми «Катерина» - українською.

І місце (співана поезія):

1) Вікторія Падалко (19 р., м. Київ): «Зацвіла в долині червона калина», «Тече вода з-під явора», співана поезія, українською та німецькою; авторська музика;

2) Дует «МІРА»: Холодяй Микола та Балаба Ірина (дор., Лебединський р-н Сумської обл.): «Зацвіла в долині червона калина», «Ой по горі ромен цвіте», співана поезія - українською.

3) Володимир Пироженко, дор. (м. Вишгород Київської області): «Хіба самому написать» - українською; авторська музика.

ІІ місце (читана поезія):

1) Саітов Михайло (18 р., студент Херсонського училища культури): «І виріс я на чужині» - ромською;

2) Василь Руденко (гурт «Зорка» Білоруського розмовного клюбу, м. Київ): уривок з поеми «Сон» - білоруською;

3) Нобуко Оморі (дор., Японія) «Не завидуй багатому» - власний переклад, японською;

4) Меліка Мохаммадпур (Іран; студентка Інституту біології та медицини КНУ імені Тараса Шевченка та Кафедри української та російської мов, як іноземних Інституту філології КНУ імені Шевченка): «І широкую долину...» - перською;

5) Микита Чуканов (16 р., м. Луганськ-Київ): «Пророк» - українською;

6) Чимиркова Ольга (19 р., м. Мелітополь, студентка Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького): «Утоплена» - українською.

ІІ місце (співана поезія):

1) Яна Хахуда (16 р., м. Київ): літературно-музична композиція - польською;

2) Амєлія Підлісна (14 р., м. Київ): «Не для людей тієї слави» - українською.

ІІ місце «Мистецьке втілення»

1) Павло Тютюнник (дор., м. Макіївка - Київ): «Заворожи мене, волхве», «Єсть на світі доля» - українською; авторська музика;

2) Артур Новіков (17 р., м. Київ): театралізована композиція «Далеко над морем ураган холодний».

ІІІ місце (читана поезія):

1) Рената Шинявська (дор., м. Белхатув?, Польща): «Думка», співана - польською;

2) Вірменське товариство культурних зв'язків «АОКС-Україна», Київська вірменська громада. Об'єднаний творчий колектив учнів Єреванської вищої спеціалізованої школи №42 ім. Т.Г. Шевченка та учні київських шкіл ЗОШ №85 (вихованці гуртка «Арарат», кер. - Айдінян Цовінар Арутюнівна) та ЗОШ №88 (вихованці вірменського класу ім. ОванесаТуманяна, кер. - Мосінян Джемма Паруйрівна): Мане Мірзоян, Ашот Погосян, Наірі Чалянта, Артавазд Манукян («Заповіт») - поезії Шевченка вірм. та українською; Діалог культур - Ованес Туманян;

3) Азербайджанський культурний центр: Гулієв Фаррух (13 р.): «Мені 13-й минало..» - українською, Гулієв Тургут (12 р.): «Взяв би я бандуру» - українською, Даштемірова Емілія (12р.): «Садок вишневий» - українською, Асланова Ізумруда (15 р.), Ірина Сурженко (5 р.): «Червоний місяць аж горить» - українською;

4) Ліфінцева Вікторія (16 р., м. Херсон): театралізована композиція «Відьма» - українською;

5) Віолетта Лазаренко (14 р., м. Кагарлик Київської області): «Саул» («В непробудимому Китаї...») - українською;

6) Зоряна Костецька (студентка Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка): «Думка» - турецькою;

7) Анна Казани (студентка Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка): «Садок вишневий» - гагаузькою;

8) Чебан Михайло (20 р., студент Київського університету культури та мистецтв): «Юродивий» - українською.

ІІІ місце (співана поезія)

1) Софія Говітт (14 р., Австралія, м. Сідней): «По діброві вітер виє...», муз. супровід бандури (власне виконання) - українською;

2) Гурт «Мелорі»: Маргаріта та Михайло Пенедюк (м. Київ): «Думка» - співана поезія, українською;

3) Алла та Валерія Поліщук (9 р., м. Київ): «Тополя» - співана поезія, українською.

4) Новак Єлізавета (Інститут філології КНУ): «Зоре моя вечірняя» - співана поезія, французькою;

ІІІ місце «Мистецьке втілення»:

1) Сценка з п'єси «Назар Стодоля». Актори: студент І курсу Інституту біології та медицини Мохаммеджавад Абджоушакмахмудабад (Іран) та студентка ІІІ курсу Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка (українська мова та література; іноземна мова) Панасенко Катерина (постановка викладача Кафедри української та російської мов як іноземних КНУ імені Тараса Шевченка - Швець Ганни Дмитрівни).

2) Зразковий художній колектив Театральна студія «Експромт» (м. Київ, кер. - Леся Калуга-Семенкова): театр. замальовка «Нескорена» (за твором Шевченка «Великий Льох»);

3) Аліна Грегуль, дор. (м. Київ, тривалий час жила та працювала в Італії): уривок з оповідання «Музикант» у власному перекладі італійською + музичне виконання на фортепіано.

Мистецька Надія: читана поезія

1) Катерина та Олена Калініченко (13 р. та 8 р., м. Бориспіль Київської області): уривок з поеми «Сон», «Лілея» - українською та англійською;

2) Іван Сушко (9 р., м. Тернопіль): «Доля» - українською;

3) Олександр Тарасюк (11 р., м. Канів): «І мертвим і живим...» - українською;

4) Володимир Дегірменджі (10 р., м. Київ): «Розрита могила» - турецькою, «Мені однаково...» - англійською; авторський твір «Звіт Кобзарю».

Мистецька Надія: співана поезія

1) Емілія Любецька (10 р., м. Бориспіль Київської області): «Мені здається, я не знаю...» - співана поезія, українською та англійською;

2) Марія Дяків (6 р., м. Київ): «Тече вода з-під явора», співана поезія - українською.

# Кінець списку нагороджених