"С В І Т   П Р О   Т А Р А С А   Ш Е В Ч Е Н К А"

2017 року видавництвом "Саміт-Книга" вперше було видано пам'ятний буклет "Світ про Шевченка". Кожного року буклет доповнюється новими висловами про світове та національне значення Тараса Шевченка,  атмосферними фотографіями з Проекту й найяскравішими з конкурсних робіт

"Світ про Шевченка" -

подарункове видання Проекту


Укладачі: Галина Яблонська, Петро Швець, Павло Місяць

У цьому виданні про геніальність Шевченка, його самобутність, неповторність, любов до рідного краю висловлюються поети, письменники, державні, політичні діячі, та інші громадяни України та багатьох країн світу.

****************

Запрошуємо і Вас поділитися власним баченням постаті Тараса Шевченка - особистим висловом, який може стати крилатим!

******************

«Пізнавати Тараса Шевченка - все одно, що підніматися на неосяжно високу гору. Що вище піднімаєшся - то більше відкривається безмежність простору, розширюються горизонти. І захоплює дух, і страшно, і радісно, а до гордої засніженої вершини ще йти та йти...»
Галина Яблонська, Посол Миру, Президент Міжнародної Ліги «Матері і сестри - молоді України», Народна артистка України

****************

Чекаємо на змістовні вислови за адресою:
[email protected]


Часопис
"Правда Ірпеня" про "Світ про Шевченка"


Автор статті - А. Зборовський, директор ірпінського історико-краєзнавчого музею

"...Тарас Шевченко зі своєю поезією з'явився в той час,
коли Україна була поділена між Російською та Австрійською імперіями і нашому народові загрожувало розчинення в інших націях. Потрібен був геній Кобзаря, щоб відродити почуття єдності в пошматованому народному тілі і спрямувати націю до побудови своєї держави.

Про цю роль Тараса Шевченка писали Остап Вишня, громадський і державний діяч, дипломат і музеєзнавець Ігор Ліховий, Володимир Яворівський, канадський православний церковний діяч Степан Ярмусь, американський літературознавець Григорій Грабович і німецька поетеса, перекладачка (зокрема, Шевченка) скульпторка кінця ХІХ - першої половини ХХ століття Юлія Віргінія.

Творчість Шевченка користувалася надзвичайною популярністю в народі. Г. Чистяківський 15 липня 1861 року відзначав:"Про Тараса знає вся кріпацька Україна, що він був її батьком, заступником, що він ліг коло Канева. Приходять люди зі слобод вклонитися його могилі. Я часто застаю коло могили простих слобожан: стоять, знявши шапки, підпершись на ціпки, з клуночками за плечима, і дивляться на могилу так, що я жодного разу на своєму віку не бачив такого щирого, тихого, зворушливого погляду людського".

Румунський соціолог і літературний критик кінця ХІХ - початку ХХ століття Костянтин Доброджану Геря згадував: "Я сам за часів моєї юності бачив таку зворушливу сцену: в одному загубленому в українських степах селі в селянській хатині хлопчина років п'ятнадцяти читав дуже засмальцьовану книгу - "Кобзар" Шевченка. Біля стола, спершись на лікті, сидів батько і уважно й побожно слухав, а мати на лавці сльози втирала".


Джерело:"Правда Ірпеня"

Ми цікавимося пам’ятниками Шевченкові та історіями їх зведення!


Трохи Вікіпедійної статистики:

"Пам'ятники Тарасові Григоровичу Шевченкові встановлені в усіх обласних центрах України, багатьох містах і селах держави, а також у численних столицях і містах за кордоном (встановлені за ініціативи і коштом української еміграції, як дарунки від України, за обміном тощо).
Перший пам'ятник Т. Шевченку відкрито у 1881 році до 20-річчя від дня смерті митця у м. Форт-Шевченко (Казахстан) під керівництвом І. О. Ускова, який був комендантом Новопетровського укріплення, коли Шевченко перебував там на засланні.
В Україні перший пам'ятник Шевченку (його погруддя) встановлено у Харкові у садибі Алчевських у 1881 році.
Загалом, в Україні та світі є 1384 пам'ятники Кобзареві, з них 1256 - в Україні та 128 - за кордоном у 35 країнах. Це найбільша у світі кількість монументів, встановлених діячеві культури. В Україні найбільше пам'ятників встановлено на Прикарпатті."


Джерело: Вікіпедія

****************

Якщо Вам відомі унікальні подробиці щодо пам’ятників Шевченкові у Вашому місті, або Ви маєте незабутні фото, ми чекаємо на них за адресою:
[email protected]