До уваги Шевченколюбів усього світу!


Самостійно або через МОК учасники реєструються за посиланням: cutt.ly/fPjs7Ws

Participants must register independently or through the local organizing committee at: cutt.ly/fPjs7Ws

"Тарас Шевченко виходить за межі однієї країни. Він - поет всього людства. Його заклик до братерства й любові, до правди й справедливості, а над усе - до волі, має всесвітнє значення."

Полін Бентлі, англійська журналістка, авторка розвідки «Тарас Шевченко - український поет свободи»


Дорогі друзі! Запрошуємо долучитися до Міжнародного Проєкту-Конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи».

Щиро дякуємо Вам, що Ви разом з Україною у скрутний для неї час! Злет українського духу впродовж останніх років засвідчує, що наша держава зробила потужний крок до самоутвердження на світових теренах. Вона стає впізнаваним явищем, неповторною країною зі своєю складною історією, самобутніми традиціями, відродженим культурним надбанням.


Ідея виходу Пророка української нації на світовий рівень є близькою не лише українцям, а й іншим народам. Тематика і глибина його творів викликає відгук у душах людей різних національностей. Недаремно твори Шевченка перекладені на понад 150 мов світу, йому зведено близько 1400 пам'ятників у різних країнах.
Міжнародний Проєкт-Конкурс «Тарас Шевченко єднає народи» (далі - Проєкт) започаткований у 2016 році Міжнародною Лігою «Матері і сестри - молоді України» на чолі з її президентом - Послом Миру, народною артисткою України Галиною Яблонською за підтримки Національної Ради жінок України, державних інституцій, Товариства «Знання» України, Всеукраїнської інноваційної освітньої платформи «Сходи в Майбутнє» й багатьох інших організацій.


Його Мета - сприяння входженню України у світовий інформаційний простір й формування усвідомленого позитивного ставлення до ідеалів та цінностей української нації у планетарному вимірі.


Основними цілями та завданнями Проєкту визначено:

1. Посилення не лише культурної, а й політичної та економічної співпраці між Україною та народами світу.

2. Сприяння зміцненню позицій України у світовому інформаційному просторі.

3. Залучення до Проєкту якомога ширшого кола різномовних учасників, особливо молоді, з різних країн світу.

4. Активізація світового українства до творчої, організаційної та економічної співпраці з Україною.

5. Популяризація творчості Генія світового рівня, Пророка української нації.

6. Заохочення представників літературно-поетичної еліти різних етносів до перекладу Шевченкових творів.

7. Надання можливості виконавцеві прочитання, крім поезії Шевченка, твору свого національного світоча.

8. Зацікавлення учасників Проєкту театралізованими інсценізаціями за творами Тараса Шевченка.

Проєкт, як вияв культурної дипломатії, діє на перманентній основі, у конкурсному ж прояві проводиться щорічно з відзначенням від 70 до 100 кращих поданих на конкурс творчих доробок. Впевнені, у цьому році, переможців буде ще більше. Конкурс, як і раніше, проходитиме у форматі «Україна-Світ» у три етапи.

Зважаючи на обставини, ми, врахувавши відмінності поширення та прояву коронавірусної хвороби в різних куточках світу, надали можливість його учасникам проявити себе у 2022 р. з березня до жовтня. Фінальний з етапів Конкурсу відбудеться, як завше, у столиці України - Києві. Він може проходити, у свою чергу, двічі: у травні та жовтні, якщо частина учасників не зможе взяти участь в перших двох етапах до квітня 2022 р.


Наш Проєкт, який сьомий рік поспіль тримається на добрій волі небайдужих до становлення могутньої України людей за 6 років за свого поступу об'єднав більш ніж 5000 виконавців із 62 країн світу, від яких надійшло понад 2200 заявок на участь у Проєкті. Полум'яне слово Пророка України пролунало 57-ма мовами (cutt.ly/wOVmrNx)


Цікава деталь: наймолодшому учаснику - 3 роки, а найстаршому - 99 років. Майже 70% учасників - молодь, що свідчить про велике майбутнє наших контактів зі світом.


Проєкт невпинно зростає в масштабах і набирає державної ваги, отже, потребує всебічної інформаційної підтримки громадськості. Від 2018 року Проєкт-Конкурс проходить у трьох конкурсних номінаціях: «Наживо», «Відеоформат», «Мій Шевченко» та двох позаконкурсних «Поза часом» і «Пам᾿ять». У 2019 році започатковано ще одну (позаконкурсну) номінацію «Поклик серця», а у 2021 році додано науково-дослідницьку номінацію.
Долучайтеся до нас цьогоріч!


Особливої значущості ваша підтримка і участь у Проєкті набувають в часи гібридної російсько-української війни і необхідності протидіяти кремлівській пропаганді.
Масштабність, якої набуває Проєкт, потребує виходу на якісно новий організаційний, іміджевий та фінансовий рівні. Ми щиро вдячні діловим та творчим колам, які вже підтримують наш Проєкт, що знайшло свій прояв у ході Благодійного аукціону, що відбувся в День Соборності України 22 січня за участі відомих майстрів культури України та благодійників, зокрема таких, як компанія Ельслотс, яка добре відома на ринку азартний розваг.


За вашого сприяння ми й надалі плануємо долучити до взаємовигідної співпраці ще більше спільнот, зацікавлених у поєднанні зусиль задля реалізації нашої Мети.

Адже,як свідчить історичний досвід, культурологічний напрямок, який базується на творчості Особистості світового рівня Тараса Шевченка, є потужним інструментом формування бренду українських ділових кіл у світовому просторі.

До участі в конкурсі запрошуються представники різних національностей, що населяють певну країну. Виступи проходять державною мовою країни-учасниці або мовою інших етнічних громад, які проживають у тій чи іншій країні. Вітаються також виступи представників української діаспори українською мовою.

Положення про Міжнародний Проєкт-Конкурс «Тарас Шевченко єднає народи» та інформація щодо умов участі - у розділах "Положення" та "Номінації"; посилання на важливі ресурси - у розділі "Корисні посилання"; Перелік переможців конкурсів - у розділі "Переможці 2016-2021 років". Ознайомитися з авторитетними членами Журі Конкурсу ви можете у розділі «Наше Журі».


Пізнавати Тараса Шевченка - все одно, що підніматися на неосяжно високу гору. Що вище піднімаєшся - то більше відкривається безмежність простору, розширюються горизонти. І захоплює дух, і страшно, і радісно, а до гордої засніженої вершини ще йти та йти...

- Галина Яблонська, засновник Проєкту,  Посол Миру, Президент Міжнародної Ліги«Матері і сестри - молоді України», Народна артистка України

Сьогодні з нами:

Міністерство культури та інформаційної політики України

Міністерство закордонних справ України

Міністерство освіти і науки України

Фундація «Centrum Polsko-Ukrainski»

Національна Рада жінок України

Товариство «Знання» України

Шевченківський національний заповідник (м. Канів)

Національний музей Тараса Шевченка

Київський Національний університет імені Тараса Шевченка

Централізована бібліотечна система «Свічадо» Святошинської РДА у м. Києві.

Черкаське земляцтво «Шевченків край»

Музей Становлення української нації

Бібліотека з питань мистецтв імені М.П. Бажана м. Києва

Видавництво «САМІТ-КНИГА»

Всеукраїнська інноваційна освітня платформа «Сходи в Майбутнє»

ГО «Спільна перемога»

Коло наших партнерів чимраз збільшується.

ЩИРО ДЯКУЄМО УСІМ ХТО РАЗОМ З НАМИ!

Слава Україні!

Героям Слава!



Реєстрація учасників


Оргкомітет на зв’язку!

У разі виникнення питань чи проблем
з реєстрацією повідомляйте на
e-mail:

Будемо раді допомогти!

Ми у Facebook
ДОНУВАТИ ПРОЕКТ


Організатори-партнери проекту-конкурсу

  • Міжнародна Ліга «Матері і сестри - молоді України»;
  • Національна Рада жінок України;
  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
  • Всеукраїнська інноваційна освітня платформа «Сходи в майбутнє»;
  • Шевченківський національний заповідник;
  • Товариство «Знання» України;
  • Київська обласна державна адміністрація;
  • Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка;
  • Бібліотека з питань мистецтв
    ім. М. Бажана м. Києва;
  • Музей української діаспори (м. Київ);
  • видавництво «Саміт-книга»;
  • Федерація жінок «За мир у всьому світі»;
  • Видавничий дім «Справи сімейні» (журнал «Справи сімейні»).