Додаток 5 до Положення. Що варто знати учаснику

08.12.2018

Ці невеличкі настанови допоможуть Вам зорієнтуватися під час подання заявок на участь у Проекті

Учасники - Громадяни країн світу:

  • самостійно або під керівництвом кураторів (ініціативних груп МОК) проводять у своїх країнах І етап проекту, який полягає в організації флешмобів коло пам'ятників Шевченкові (див. Положення та Рекомендації). Отже, окрім самого виступу демонструється наявність у країні проживання пам'ятників генію Тараса Шевченка;
  • у разі злагодженої самоорганізації за тимчасової відсутності в країні МОК протягом І та ІІ етапів Проекту за допомогою засобів фотовідеотехніки фіксують та надсилають до ЦОУ у встановлені терміни результати проведення флешмобів (І етап), бажано з історією створення пам'ятника (погруддя, портрета) Кобзаря, біля якого проходили мистецькі заходи;
  • самостійно або через МОК реєструються за посиланням: https://goo.gl/forms/fHRcyBZ20V98rEz23;
  • від одного учасника на конкурс подається щонайбільше 5 робіт до різних номінацій. В одну номінацію - одна-дві роботи;
  • зобов'язуються подавати на конкурс авторські твори
    з дотриманням загальнолюдських морально-етичних норм;
  • для полегшення ідентифікації учасників та творчих робіт, вимагається надсилання разом із заявкою електронних версій таких матеріалів:

    - впізнаване фото учасника (групи учасників) окремим файлом - для номінацій «Наживо» та «Мій Шевченко: Музично-театральний» ; - іконка відеоролика (або посилання на відео в youtube) - для номінації «Відеоформат»;  - світлина учасника (окремо); - фотозображення конкурсної роботи (малюнок, вишивка, композиція, фоторобота, книжка тощо) - для номінації «Мій Шевченко: Літературний та Художньо-прикладний»; - назви файлів мають містити ім'я та прізвище учасника, назву роботи та мови/країни.

  • бажано, аби учасники могли продемонструвати символіку своєї країни (елементи народного костюму, прапор тощо);
  • якщо переможець ІІ етапу місцевого конкурсу в номінації «НАЖИВО» особисто не має змоги приїхати у Київ, його виступ фільмується та надається на ІІІ етап Проекту у номінації «ВІДЕОФОРМАТ».

!!!    АНКЕТНІ ДАНІ - ОСНОВА ВЧАСНИХ ЗВІТІВ ТА ЗАПОРУКА ВРУЧЕННЯ НАГОРОД    !!!

  • Факт надання до МОК та ЦОУ особистих анкетних даних, запитаних у заявці, означає автоматичну згоду учасника проекту-конкурсу на їх обробку, зберігання і часткове оприлюднення у звітних матеріалах проекту-конкурсу. Члени оргкомітетів, у свою чергу, зобов'язуються використовувати анкетні дані учасників виключно в зазначених цілях.
  • Оргкомітети (ЦОУ та МОК) залишають за собою право після оголошення результатів ІІІ заключного етапу проекту зробити запит щодо розширених анкетних даних переможців Проекту (зокрема, актуальних поштової адреси, номерів стільникового зв'язку та найближчого відділення «Нової Пошти», на які здійснюватиметься доправлення нагород, або дані контактних осіб - за неможливості отримати нагороди особисто).
  • У разі перемоги учасника йому вручаються/надсилаються пам'ятні відзнаки.
  • Учасники, що не вибороли жодних призових місць, отримують грамоти за участь у Проекті на електронну пошту з можливістю подальшого самостійного видруку.
ВАЖЛИВО!
  • З метою забезпечення оперативної підготовки ЦОУ звітних матеріалів учасники (куратори учасників) протягом трьох діб після проведення чергового (I, II або III) етапу Проекту надсилають на електронну адресу ЦОУ: [email protected] фото або відеозаписи, зроблені власноруч (за наявності означених, зроблених якісно). У темі листа обов'язково мають бути зазначені теги «ФОТО» або «ВІДЕО». Якщо цифрові дані мають значний обсяг, то вони передаються за допомогою файлообмінників https://dropmefiles.com/ тощо, завантаження файлів з яких не потребує реєстрації.

ОЗНАЙОМТЕСЯ З ПРАВИЛАМИ ПОДАННЯ КОНКУРСНИХ МАТЕРІАЛІВ, наведеними нижче та У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ СКЛАДНОСТЕЙ КОНТАКТУЙТЕ: [email protected]

Номінація «ЧИТАНА ТА СПІВАНА ПОЕЗІЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА. НАЖИВО»

ПРАВИЛА ПОДАННЯ МАТЕРІАЛІВ


У разі безпосередньої участі у ІІ етапі після оформлення заявки на електронну адресу [email protected] у встановлений термін надсилається фото учасника, найменоване відповідним чином: «прізвище, ім'я учасника_Наживо».

У разі дистанційної участі у Проекті (або неможливості взяти безпосередню участь у ІІ відбірковому етапі) робота надсилається згідно з вимогами до подання робіт у номінації «Відеоформат».

Заявка «Діалогу культур» заповнюється окремо від заявки на виконання твору Шевченка із дублюванням усіх анкетних даних учасника: прізвища, назви, жанру та мови виконання твору свого національного поета тощо.

Окремим файлом надається художній або приблизний переклад твору світоча українською мовою (можливо - з використанням google-перекладача).

Загальна тривалість виступу одного конкурсанта/колективу, з урахуванням "Діалогу культур" має складати не більше 10 хв.

(Відповідальний за номінацію: Олеся Кривопиша - м.Київ, Україна)

Номінація В "ВІДЕОФОРМАТ ЧИТАНОЇ ТА СПІВАНОЇ ПОЕЗІЇ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА"

ПРАВИЛА ПОДАННЯ МАТЕРІАЛІВ

Кожна відеоробота надсилається після оформлення основної заявки на електронну адресу [email protected] у встановлений термін окремим листом з відповідною темою:

"Відеоформат: назва_країни_прізвище",

Відеофайли найменовуються відповідним чином:

«автор_назва_ім'я, прізвище учасника_мова виконання»,

далі файли завантажуються у форматі «.avi» через файлообмінник https://dropmefiles.com тощо та прикріплюються до листа за допомогою унікального посилання.

Вітається додаткове надання відеоматеріалів через власні канали https://youtube.com в режимі вільного доступу з дотриманням вимог щодо підпису відеоробіт:

у заголовку відео:

"Т. Шевченко "(назва)" - ім'я, прізвище учасника (мова виконання)"

в описі відео:

"Конкурсна робота до проекту-конкурсу "Тарас Шевченко єднає народи", країна, 2018 рік".

* Заявка «Діалогу культур» заповнюється окремо від заявки на виконання твору Шевченка.

Окремим файлом надається художній або приблизний переклад твору світоча українською мовою (можливо - з використанням google-перекладача).

Кількість відеосюжетів - не більше 5. У разі якщо тривалість кожного ролика перевищує 10 хв, роботи оцінюються вибірково, починаючи з будь-якої секунди;

(Відповідальний за номінацію: Тетяна Яровицина - м. Київ, Україна)

Номінація "МІЙ ШЕВЧЕНКО"

ПРАВИЛА ПОДАННЯ МАТЕРІАЛІВ

Матеріали щодо конкурсних робіт подаються:

  • у встановлений термін
  • після оформлення заявки
  • на зазначені у формах опитування електронні адреси
  •  від кожного учасника окремим листом з відповідною темою:

"Мій Шевченко: (худ./літ./мист.)_країна_прізвище".


Особливості подання робіт різняться відповідно до наступних творчих напрямів, наведених нижче.


«ТАРАС ШЕВЧЕНКО У ХУДОЖНЬО-ПРИКЛАДНОМУ ВТІЛЕННІ»

У разі безпосередньої участі роботи (оригіналу) у ІІ етапі Проекту на електронну адресу [email protected] разом із заявкою надсилаються:

1) фото учасника, найменоване відповідним чином: «прізвище, ім'я учасника_Мій Шевченко»

2) фотозображення роботи, найменоване так: «прізвище, ім'я учасника_назва роботи».

При цьому Учасник/куратор учасника надає до ЦОУ або МОК у визначений термін та обумовлений спосіб оригінал роботи, який зберігається відповідальними особами до кінця конкурсних змагань та повертається авторові в установленому порядку.

У разі дистанційної участі у Проекті (або неможливості взяти безпосередню участь у ІІ відбірковому етапі) разом із заявкою надсилаються:

1) фото учасника, найменоване відповідним чином:

«прізвище, ім'я учасника_Мій Шевченко»;

2) фотозображення роботи, найменоване так:

«прізвище, ім'я учасника_назва роботи».

Кількість робіт від одного учасника має не перевищувати 5 найкращих авторських творів

(Відповідальний за підномінацію: Лариса Кондратюк - м.Київ, Україна)


«ЛІТЕРАТУРНЕ ВТІЛЕННЯ ОБРАЗУ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА»

Електронні версії робіт у форматі .doc або .pdf найменовуються відповідним чином:

«прізвище, ім'я учасника_назва_жанр»

та надсилаються на електронну адресу [email protected] разом із фото учасника (може знадобитися для звіту).

У разі перемоги твору у ІІ відбірковому етапі Проекту та входження до топу-5 літературних творів ІІІ етапу (за попереднім оцінюванням журі) учаснику пропонується озвучити твір-номінант за безпосередньої участі у конкурсній програмі заключного етапу. При цьому відбувається зміна підномінації на «Мистецьке втілення». В кожному іншому разі твір оцінюється в категорії «Письмові твори про Тараса Шевченка».

Кількість робіт від одного учасника має не перевищувати 5 найкращих авторських творів

(Відповідальний за підномінацію: Лариса Кондратюк - м.Київ, Україна)


«МУЗИЧНО-ТЕАТРАЛЬНЕ ВТІЛЕННЯ ОБРАЗУ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА»

Вимоги аналогічні номінації «Наживо».

У разі дистанційної участі у Проекті (або неможливості взяти безпосередню участь у ІІ відбірковому етапі) робота надсилається на електронну адресу [email protected] згідно з вимогами до подання робіт у номінації «Відеоформат», одразу після чого відправляється ЦОУ на розгляд журі (як найбільш трудомістка в оцінюванні номінація).

Тривалість виступу одного конкурсанта/колективу, з урахуванням "Діалогу культур" має складати не більше 10 хв.

(Відповідальний за номінацію: Олеся Кривопиша - м.Київ, Україна )

Номінація "ПОЗА ЧАСОМ"

ПРАВИЛА ПОДАННЯ МАТЕРІАЛІВ


У разі наявності відомостей про визначні шевченківські акції, підготовка до яких є довготривалою (зведення пам'ятника Шевченкові, рисове поле з портретом Шевченка тощо), про них протягом року повідомляється на електронну адресу [email protected] .

(Відповідальний за номінацію: _________________________________ - м.Київ, Україна)

Номінація "ПАМ'ЯТЬ"

ПРАВИЛА ПОДАННЯ МАТЕРІАЛІВ

У разі наявності відомостей про видатних Шевченколюбів, які вже відійшли у вічність, проте залишили нащадкам творчі надбання, натхненні генієм Тараса Шевченка, інформація надсилається протягом року на електронну пошту [email protected]

(Відповідальний за номінацію: _________________________________ - м.Київ, Україна)

Share
Tweet