ПЕРЕМОЖЦІ "ВІДЕОФОРМАТ - 2018

15.12.2018

2018 року журі відеоформату було ще важче, ніж у 2017-му, адже на конкурс надійшло 157 відеоробіт з 20 країн та республік: Україна, Австралія, Австрія, Вірменія, Греція, Грузія, Індія, Йорданія, Казахстан, Канада, Киргизстан, Кіпр, Норвегія, Португалія, США, Туреччина, Республіка Башкортостан, Республіка Татарстан (РФ)!!!

До участі у ІІІ етапі було допущено 138 конкурсних програм 133 учасників - виконавців поезії Шевченка в режимі відеосюжетів, а до остаточного перегляду за результатами попереднього оцінювання відібрано 86 відеосюжетів українською та 27-ма іноземними мовами (азербайджанська, англійська, арабська, бенґальська, білоруська, болгарська, вірменська, в'єтнамська, гагаузька, ґінді, грузинська, іспанська, казахська, киргизька, кримсько-татарська, німецька, норвезька, польська, португальська, російська, сербська, татарська, турецька, узбецька, українська, французька, чуваська) у підномінаціях:

  • В.1 Шевченко мовою оригіналу - 34 відеосюжети: читана поезія - 21; співана поезія - 11; відеокліп - 1; театралізована поезія - 2.
    https://www.youtube.com/playlist?list=PLJWHdw9LWC78morAkKbvttigSis8u_XJf (ТОП робіт)

  • В.2 Шевченко мовами світу - 23 відеосюжети: читана поезія - 22; Діалог культур - 3; співана поезія - 0; театралізована поезія - 1.
    https://www.youtube.com/playlist?list=PLJWHdw9LWC7-NyzBtwqBO-Ygnhc1xVriV (ТОП робіт)

  • В.3. Авторські програми про Шевченка - 19 відеосюжетів: читана поезія про Шевченка - 2; з них: відеочитання - 1; читана авторська поезія - 1; співана поезія - 3; власний музичний твір на слова Шевченка - 2; театралізована постановка про Шевченка - 3; танцювальна композиція - 1; тематичні відеофільми - 7: відеонарис - 3; відеоекскурсія - 3; фільм про Тараса Шевченка - 1.
    https://www.youtube.com/playlist?list=PLJWHdw9LWC7_Y18yvMHvRCXGY1NnntnE0 (ТОП робіт)

  • В.4. Шевченкове багатоголосся. Флешмоб - 9 відеосюжетів: читана поезія Шевченка мовою оригіналу - 2; читана поезія Шевченка мовами світу - 7; читана авторська поезія про Шевченка (присвяти) - 0.
    https://www.youtube.com/playlist?list=PLJWHdw9LWC783bv90DhKRe3OPrJQBRX57 (ТОП робіт)

Почесним журі вирішено:  1) Висловити подяку за внесок у розвиток Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи» організаціям-партнерам в Україні й закордоном. 2) Визначити переможцями конкурсу в номінації «Відеоформат читаної та співаної поезії Тараса Шевченка» та нагородити символічними подарунками таких конкурсантів: 

ГРАН-ПРІ


1. Всеукраїнська молодіжна громадська організація України «Студентська Свобода» (Влас Шмідт, 21 р.; Україна, Київ; «І мертвим, і живим...», «Катерина», «Кавказ», «Заповіт», «Гайдамаки», «Треті півні», «І виріс я на чужині», «Доля», «І Архімед, і Галілей»; Шевченкове багатоголосся. ФЛЕШМОБ; мови виконання: українська, білоруська, французька, англійська, німецька, сербська, ґінді, в'єтнамська, польська (9);

2. Аандріта Магананд, 9 р. (Індія, Колката; «І небо невмите, і заспані хвилі...»; художнє читання, бенгальською (переклад Мрідули Гош);

3. Ілнар Ідіятов, 11 р. (Республіка Татарстан, м. Нижнєкамськ; твір про Шевченка: Марсель Галієв, ур. з повісті «Нигез» («Батьків дім»), татарською);

4. Гурт «Апокриф» (Михайло Невідомський, 30 р.; Україна, м. Буча Київської області; «Доля», співана поезія, українською).

І МІСЦЕ

1. Міжнародний український ліцей ім. Т. Шевченка (Туреччина, м. Стамбул; учасники: Айбеков Барсбек, Сейс Альтаір, Абібулаєва Севілія, Ташкєнбаєва Сагдіана, Злобін Кирило, Елісова Мадіна, Міхеєнко Богдан, Михайловський Ярослав, Ліу Айбіке, Ендо Едвард, Рибченко Тетяна, Оруджева Арзу.; «Заповіт». "Шевченкове багатоголосся. ФЛЕШМОБ" 11-ма мовами світу: українською, киргизькою, казахською, узбецькою, кримськотатарською, французькою, німецькою, англійською, турецькою, іспанською, азербайджанською);


2. ГО «Міжнародний український культурно-освітній центр ім. Т. Шевченка» (Грузія, м. Тбілісі; Анніка Калугіна - 9р.; Анна Кобідзе - 11; Сніжана Патик - 17; Віталій Брежнєв - 20; Анна Самхарадзе - 23; Ніно Кобідзе - 14; Лукерія Старікова - 13р. Грузія) «І мертвим, і живим...» Шевченкове багатоголосся. ФЛЕШМОБ, українською та грузинською (переклад Джансуг Чарквіані);

3. Брежнєв Віталій, 20 р. (Грузія, м. Тбілісі, «Сон» (уривок з комедії), художнє читання, грузинською та українською; переклад - Джансуг Чарквіані);

4. Константин Гнатюк, Арсеній Осадчук, 9 р., (Австрія, м. Лінц; вихованці Української школи «Джерельце»; «Сонце заходить, гори чорніють»/«Die Sonne geht unter, dunkeln die Berge»; художнє читання; українською, німецькою; переклад - Ernst Weinert);

5. Юлія Вітранюк, 18 р. (м. Київ; «Зоре моя вечірняя»; співана поезія, українською);

6. Хмельницький академічний обласний театр ляльок (Україна, м. Хмельницький; драматична поема «ТАРАС», вистава за авторським твором Богдана Стельмаха; режисер вистави - Сергій Брижань, художник - Михайло Ніколаєв, композитор - Іван Пустовий; українською).

ІІ МІСЦЕ

1. Українська плейгрупа і школа «Коло», 2-14 р. (Австралія, м. Мельбурн; твори Т. Шевченка (уривки): «Село»; «Учітеся, брати мої», «Зацвіла в долині», «Мені тринадцятий минало...»; Шевченкове багатоголосся. ФЛЕШМОБ, українською);

2. Ніна Батенко (10 р.), Лоліта Мощенко (дор.) (Туреччина, м. Анталья; «На вічну пам'ять Котляревському» - уривок, художнє читання; «Зоре моя вечірняя» - співана поезія; українською);

3. Надія Аджарме, 10 р. (Йорданія, м. Амман, «Учітеся», художнє читання, українською);

4. Дарина Линовицька, 13 р. (Киргизька Республіка, м. Бішкек; Діалог культур; художнє читання; три твори: 1) Т.Шевченко «Сон», українською, 2) «Ой гляну я, подивлюся» «Карайм сана, карай берем...», переклад киргизькою М. Ааматова; 3) Тоголок Молдо «Үлгү ырлар» (Зразкові пісні)).


5. Крамаренко Андрій (Україна, Київ; «Думи», поезія, зібрана з декількох віршів Шевченка, художнє читання, українською);

6. Зразковий художній колектив «Дитячо-юнацький вокальний ансамбль «УСМІШКА» (17 учасників 13-27 років; Україна, Луганська область, м. Сєвєродонецьк; «Заповіт», співана поезія, українською на муз. української народної пісні «Плине кача»; обр. для самодіяльного хору Ольги Панаріної; соліст - Черних Роман);

7. Ольга Завидняк, Влада Лагода, дор. та гурт «UА kids», діти (Йорданія, м. Амман, «Коли вечірня зійде зоря» (автор музики та виконавець - О. Завидняк, слова - Вікторія Бричкова - Абу Кадум; співана поезія, авторський твір про Шевченка, українською);

8. Естрадний театр «Шарж», 18-24 р. (Україна, м. Київ; «Незримим писане пером»; авторський твір про Шевченка, театральна постановка, українською).

9. Уляна Єрьоменко, 13 р. (Республіка Башкортостан, с. Троїцький, Благоварський район; «Жница», художнє читання, російською).

ІІІ МІСЦЕ

1. Великодальницький навчально-виховний комплекс «Школа-гімназія» (с. Великикй Дальник Одеської області; Алієва Жасмін, Кедик Василь, Попряга Данило, Підгорна Марія, Дайюб Фарах, 10-13 р.; «Заповіт». ФЛЕШМОБ 5-ма мовами світу: азербайджанською, гагаузькою, болгарською, білоруською, арабською);

2. Богдана Клепп, 12 р. (Норвегія, м. Осло; Українська школа «Еллісів» в Осло; «TestАmentet» - «Заповіт»; художнє читання, норвезькою; переклад - Стефан Александер Фриденлюнд);

3. Едіє Катаман, 21 р. (Туреччина, м. Анкара; «Заповіт», художнє читання, турецькою, переклад Ешреф Шем'їзаде);

4. Ольга Гурьянова, 15 р. (Республіка Татарстан, Нижнєкамський МР, «Молитесь, братие, молитесь», художнє читання, російською);

5. Альона Гордєєва, 15 р. (Республіка Татарстан, м. Казань; «О боже мій милий», художнє читання, чуваською; переклад Ірини Трифонової);

6. Софія Кутєпова, 9 р. (Республіка Татарстан, м. Казань; «Тече вода в синє море», художнє читання, українською);

7. Відеостудія імені Івана Миколайчука, дор. (Україна-Казахстан «Кобзар в степах Казахстану», фільм, українською, за однойменною книгою Є.Козака);

8. Студія «Джерело» при Черкаській районній станції юних техніків Черкаської районної ради, керівник - Олександр Павлов (с. Мошни Звенигородського р-ну Черкаської обл.) - за тематичні відеофільми:

 

«Т.Г. Шевченко в с. Мошни»,

«Розмова»

«Музей Т.Г. Шевченка у с. Мошни»

«Село»

«Два митці Черкащини», українською).

9. Оксана Раскевич, 41 р. (Україна, Черкаська обл., Черкаський р-н, с. Мошни; «Пісня про музей Кобзаря» (авторський твір, співана відеоекскурсія музеєм Шевченка, українською);

10. Ярослав Семьонов, 17 р. (Україна, Луганська область, м. Сєвєродонецьк; «Ми вкупочці колись росли...», уривок-колаж, художнє читання, українською; Сєвєродонецький міський Центр дитячої та юнацької творчості, гурток «ТАНДЕМ», кер. Жорнік Інна Леонідівна);

11. Український драматичний театр «Заграва», 17-72 р. (Канада, м. Торонто; художнє читання; французькою, англійською, українською);

12. Андрій та Дарина Максимови, 30 та 26 р. (США, м. Новий Орлеан; Діалог Галі та Назара з п'єси «Назар Стодоля», театралізована поезія, українською).

МИСТЕЦЬКА НАДІЯ

1. Софія Ковалевська, 3 р. (Норвегія, м. Ліллесанд; «Зацвіла в долині червона калина», співана поезія, українською);

2. Станіслав Сай, 7 р. (Португалія, м. Фару, Українсько-португальський освітньо-культурний центр «Школаім. Т. Шевченка»; «У нашім раї на землі...» (уривок); художнє читання, українською);

3. Микола Дерев'янченко, 6 р. (Норвегія, м. Осло; Недільна школа «Кобзар»; «І досі сниться»; художнє читання, українською);

4. Олександр Михайловський, 7 р. (с. Гута-Яцьковецька Дунаєвецького району Хмельницької області; «Зоре моя вечірняя!»; читана поезія, українською);

5. Анніка Калугіна, 9 р. (Грузія, м. Тбілісі; «Міжнародний український культурно-освітній центр ім. Т. Шевченка»; «До Основ'яненка»; художнє читання; грузинською та українською; переклад Рауль Чілачава);

6. Остап Нестеровський, 13 р. (м. Львів; «Якби зострілися ми знову»; художнє читання, співана поезія, власний музичний супровід на бандурі).


# завершення списку нагороджених